Connect with us

Siyaset

Güçlü Kadın, Güçlü Mezitli için Nil Özveren Kolları sıvadı

Published

on

Marka kent Mezitli’ için kolları sıvayan CHP Mezitli Belediye Başkan Aday Adayı Nil Özveren, Mersin İnternet Gazetecileri Derneği’ni ziyaret etti.

Samimi ve içten açıklamaları ile dikkat çeken ve takdir toplayan Özveren, Türkiye’deki ilk kadın belediye başkanına sahip bir ilde yaşamanın gururuyla yola çıktıklarını vurgulayarak, “Bir Müfide İlhan geldi, kadınların öncüsü oldu. Bugün de bir Müfide çıkar, kendisinden sonra gelecek kadınlara ilham olur” dedi.

Yerel yönetimler ve siyaseti bir bayrak yarışına benzeten Nil Özveren, “Eğer bu bayrak bize teslim edilirse, Mezitli’ye en iyi şekilde hizmet edip, bizden sonra gelecek başkanımıza bayrağı en iyi şekilde teslim etmek için çalışacağız. Benim için burada asıl olan şey liyakattir. Liyakat sahibi isimlerle birlikte ilçemizi yönetecek, Mezitli’yi hak ettiği yere taşıyacağız. Biz Başöğretmenimizin de dediği gibi görevini en iyi şekilde yapan insanlarla yani yurtseverlerle birlikte çalışacağız” diye konuştu.


Eğitimci bir aileden gelen eğitimci bir babanın eğitimci kızı olan CHP Mezitli Belediye Başkan Aday Adayı Nil Özveren, “Bu yüzden eğitime önem verecek, projelerimizde ilimin, bilimin aydınlattığı yolda yürüyeceğim. Mezitli’nin ilimiz açısından bir eğitim merkezi olması adına önemli adımlar atacağım. Mezitli denilince akla eğitime verilen önem, öğrenciye verilen destek ve imkanlar gelecek. Hepimizin umudu olan gençliğimizin daha iyi bir eğitim alması için projeler üretecek, eğitimde fırsat eşitliğini yaratma adına eğitim tesisleri inşa edeceğiz” diyerek eğitime verdiği öneme bir kez daha vurgu yaptı.

Son olarak ‘Marka kent Mezitli’ için önemli projelere sahip olduklarını kaydeden Özveren, “Biz geçmişle tartışmaya veya kavga etmeye gelmiyoruz. Geleceği inşa etmeye geliyoruz. Yapılan tüm güzel işlerin devamlılığını sağlayacak onu çok daha ileriye taşıma adına projeler üreteceğiz. Yapılan her güzel işin altına elimizi değil tüm gövdemizi koyacak yolumuzda emin adımlarla ilerleyeceğiz” şeklinde konuştu.

Continue Reading

Manşet

Yücel Ceylan Mersin İnternet Gazetecileri Cemiyetini ziyaret etti

Published

on

CHP örgüt tabanından gelen ve Çocuk istismar ve ihmalinin önlenmesi amacıyla Mersin’de kurdukları UCİM’le Türkiye genelinde isim yapan iş insanı Yücel Ceylan, Yenişehir Belediye Başkan aday adaylığı için yoğun bir tempoyla çalışmalarını sürdürüyor.

CHP örgüt tabanından gelen ve Çocuk istismar ve ihmalinin önlenmesi amacıyla Mersin’de kurdukları UCİM’le Türkiye genelinde isim yapan iş insanı Yücel Ceylan, Yenişehir Belediye Başkan aday adaylığı için yoğun bir tempoyla çalışmalarını sürdürüyor.

Yücel Ceylan, Mersin İnternet Gazeteciler Cemiyetini ziyaret ederek, Cemiyet Başkanı A.Vahap Şehitoğlu ve yönetim kurulu üyelerine aday adaylığı hakkında açıklamalarda bulundu.

Ceylan, “Yenişehir’de Farkındalık Zamanı’ mottosuyla hazırladığı ve Yenişehir Belediye Başkanı seçilirse yapacağı projelerini anlatıldığı kitapçığı, gazetecilere verdi.

Ceylan yapması gerekenlerin dışında UCİM Terapi ve Eğitim Köyü kurulmasını ile Danışma Ofisi ve Sosyal Kafe projelerini  çok önemsediğini söyledi.

MEİGDER Yönetim Kurulu Başkanı A. Vahap Şehitoğlu, Başkan Yücel’e ziyaretinden dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirerek teşekkür etti.   

YÜCEL CEYLAN KİMDİR?

1962 yılında Erzurum ili Hınıs ilçesinde memur bir babanın, okuryazar olmayan bir annenin 12 çocuğundan biri olarak dünyaya geldi. 1969 yılında Mersin’e göç eden Ceylan, ailesinin ve ülkenin içerisinde bulunduğu ekonomik sıkıntı ile yaşayan tüm Anadolu halkının yaşam koşullarının çok zor olduğunun farkındaydı.

Küçük yaşta eğitim ve iş hayatını birlikte yürütmeye çalışan Ceylan, bir süreçten sonra gündüz iş hayatını gece eğitim hayatını devam ettirdi. Emekçi ve demokrat bir babaya sahip olan Ceylan, zor koşulların doğurduğu azim ve mücadele ile yaşamını şekillendirdi. Kuruluşundan beri ailece Cumhuriyet Halk Partili olan Yücel Ceylan, otuzlu yaşların sonlarına doğru hedeflediği ekonomik gücü elde ettikten sonra ailesinin ve ülkesinin yaşadığı ekonomik sıkıntıları çözeceğine inandığı Cumhuriyet Halk Partisi’nde aktif siyasi hayatına başladı. İki dönem Yenişehir Belediye Meclis üyeliği, 24. dönem Milletvekili aday adaylığı ve 2014 ve 2019 yılı Yenişehir Belediye Başkanlığına aday adayı oldu.

Ceylan, ülkenin kanayan yarası olan çocuk istismarını önlemek adına 2017 yılında Saadet Özkan ile birlikte Genel Merkezi Mersin Yenişehir’de, 81 ilde yapılanmış, her bölgede 14 önleme merkezi bulunan, 200 bini aşkın üyesi olan (UCIM) Saadet Öğretmen Çocuk İstismarı ile Mücadele Derneğini kurdu.

Halen Derneğin Genel Başkan Yardımcılığı görevini sürdürmektedir.

Serbest ticaretle uğraşan Ceylan, evli ve iki çocuk babası, Atatürk Üniversitesi Halkla İlişkiler mezunudur.

UCİM VE YÜCEL CEYLAN

Derneğin amacı bireyin doğum öncesinden başlayarak tüm gelişim evrelerinde sağlıklı bir biçimde yetiştirmesini sağlamak; her nevi fiziksel, duygusal ve cinsel istismar ile her türlü ihmalden korumak ve önlemek için: “Çocuk istismar ve ihmali” ile ilgili.

-Bilimsel yöntemlerle ilgili bilgi elde etmek ve üretmek,

-Çocuk istismar ve ihmalinin önlenmesi ile ilgili bilgileri yaymak,

-Çocukla ilgili alanlarda çalışanların bilgilerini ve deneyimlerini birbirlerine iletebileceği ortamı sağlamak,

-Gerektiğinde çocukla ilgili alanlarda çalışanlara çocuk istismarı ve ihmalinin önlenmesi ve danışmanlığının yapılması,

-Çocuk istismarı ile ilgili açılan, açılacak ve devam eden her türlü şikayet, dava ya da hukuki iş ve işlemlerde istismar mağduru ve çocuklara hukuki yardım sağlamak, dava ve işlerini takip etmek, yardım ve destek olmak.

Yücel Ceylan 81 ilde faaliyet gösteren UCIM derneğinin başından bu yana aktif çalışmaları sürdürüp, hukuki ve rehabilitasyon anlamda birçok desteği devam ettirmektedir.

Continue Reading

Siyaset

Sevilen siyasetçi Özturan’dan MEİGDER’e ziyaret

Published

on

Akdeniz’e talip olan Özturan: Hizmete hazırızAK Parti Akdeniz Belediye Başkan Aday Adayı Zafer Şahin Özturan, Mersin İnternet Gazetecileri Cemiyeti’ni (MEİGDER) ziyaret ederek internet medyasının temsilcileriyle bir araya geldi. Özturan buluşmada, “Her zaman elimizi taşın altına koyduk, koymaya da devam edeceğiz” diyerek Akdeniz’e hizmete her zaman hazır olduğunu söyledi.

Ziyarette Özturan’ı MEİGDER Başkanı A. Vahap Şehitoğlu ile yönetim kurulu üyeleri karşıladı. Oldukça samimi geçen ziyarette konuşan Başkan Şehitoğlu, “Zafer Başkan, gerçekten çok samimi ve candan bir arkadaşımız. Bugüne kadar en ufak bir olumsuzluk yaşamadık. Mütevazi görüntüsü, içtenliğiyle bilinen bir kişiliğe sahip. Parti ayrımı yapmaksızın böyle değerli insanlara ihtiyacımız var. Keşke bütün partilerin adayları bu anlayışa sahip olsa. Mersin’e özellikle Akdeniz ilçesine güzel hizmetler getireceğine inanıyorum. Kendisine başarılar diliyorum” ifadelerini kullandı.


“COĞRAFYA KADERDİR”
Zafer Şahin Özturan da Mersin’de uzun yıllardır süregelen güzel diyaloglarının olduğunu vurgulayarak, “Mersin’de doğup büyüdüm. Coğrafya kaderdir, ve benim kaderim Mersin. Burada çocukluğumdan iş hayatıma kadar birçok anım var. Akdeniz ilçesi, Türkiye’nin küçük bir özeti gibidir; farklı kültürlerin bir arada yaşadığı, barışın, sevginin hakim olduğu bir yerdir. Burada yaşamanın mutluluğunu her zaman hissettim” dedi.
“AKDENİZ’İN ÖNÜ ÇOK AÇIK”
Turan, Mersin’in ticaretin ve ekonominin yoğun olduğu bir bölge olma potansiyeline vurgu yaparak, “Akdeniz, Mersin’in Türkiye’nin mozaiki aslında. Akdeniz’in de şöyle bir özelliği var: Gündüz nüfusu 1 milyon olan, şehrin aslında bütün yükünü alan bir ilçe. İnsanların doyduğu, ticaretinin ağırlıklı olduğu yer, aslında burası. Limanı, hali, organize sanayi bölgeleri ile Türkiye’nin ticaretin ve ekonominin en yoğun olduğu yer olacak. Burası önü çok açık olan bir ilçe” şeklinde konuşu.


“AKDENİZ’E VE MERSİN’E HİZMET ETMEK İSTİYORUZ”
“Biz de partimizin kurulduğu günden beri Mersin’de Gençlik Kolları Başkanlığımız, İlçe Başkanlığımız, Belediye Başkan Yardımcılığımız, Mecliste Parti Grup Sözcülüğümüz, 5 yıldan beri yerelde de bir tecrübemiz oluştu” diyerek konuşmasını sürdüren Özturan, şunları kaydetti: “Mersin’i seviyoruz, Akdeniz’i seviyoruz ve ilçemize hizmet etmek istiyoruz. Zaten mali müşavirim, işletme finans üzerine Mersin’imizde eğitimimizi gördük. Ticari hayattayız, sosyal hayattayız, siyasetin içindeyiz burada birçok sivil toplum kuruluşlarında biz de görev alıyoruz. Şehirde faydamızın olabileceği ne varsa her zaman elimizi taşın altına koyduk, koymaya da devam edeceğiz. Siyaset, hizmet etmek için her zaman çok önemli bir araç. O hizmeti yaptığın işte de bunun çok manevi bir hazzını alıyorsunuz. Akdeniz’de 65 mahallenin her tarafına gittik, geldik, insanlarla hasbihal ettik. İnsanların düşüncesi, fikri her ne olursa olsun, hep saygı duyduk. Çünkü burası böyle bir yer. Şunu şiar edindik: İnsanların değerlerine nasıl sahip çıkabiliriz? Oradaki vatandaşlarımızın taleplerini, sıkıntılarını nasıl çözebiliriz? Hep onun içerisinde olduk.”


CANLI YAYINDA SORULARI CEVAPLADI
Ziyaret, gazetecilerin Özturan’a sorular yöneltmesi ve karşılıklı fikir alışverişiyle devam etti. Toplantının ardından Özturan, Sonses.tv’de canlı yayına çıkarak Hatice Yardım’ın sorularını da cevapladı. Program oldukça ilgi gördü.

Continue Reading

Siyaset

Göher Şahin’den MiY’e tam destek

Published

on

CHP Yenişehir Belediye Başkan Aday Adayı Göher Şahin, Yeni Mersin İdman Yurdu’nun Altınordu ile oynadığı karşılaşmayı taraftarlar ile birlikte tribünden izledi.

 

CHP Yenişehir Belediye Başkan Aday Adayı Göher Şahin, Yeni Mersin İdman Yurdu’nun Altınordu ile oynadığı karşılaşmayı taraftarlar ile birlikte tribünden izledi.

Aynı zamanda Mersin’in yetiştirdiği efsane futbolcular arasında yer alan Taylan Eliaçık’ın ablası olan Göher Şahin, karşılaşma öncesi taraftarlara atkı ve bere hediye ederek gönülleri kazandı.

Zevkli ve bir hayli çekişmeli geçen karşılaşmayı pür dikkat izleyen ve Yeni Mersin İdman Yurdu’nun her tehlikeli atağında heyecanlanan Göher Şahin, kırmızı lacivertli ekibin sayısız gol fırsatından yararlanamadığı ve golsüz sona eren Altınordu maçı sonrası taraftarlar ile aynı duyguları yaşadı.

Twitter üzerinde paylaşmak için tıklayın (Yeni pencerede açılır)Facebook’ta paylaşmak için tıklayın (Yeni pencerede açılır)

Continue Reading

Çok Okunan