Connect with us

Güncel

Meigder, Başkan Ali Boltaç’ı Ziyaret Etti

Published

on

 

Mersin İnternet Gazetecileri Cemiyeti (MEİGDER) Başkanı A. Vahap Şehitoğlu ve yönetim kurulu üyeleri, Tarsus Belediye Başkanı Ali Boltaç’ı makamında ziyaret etti. Ziyaret sırasında Başkan Boltaç, belediyenin mevcut çalışmaları ve hayata geçirilecek projeler hakkında bilgi verdi.

Mersin İnternet Gazetecileri Cemiyeti, hafta sonu Tarsus’ta yapılacak olan Akdeniz Gazeteciler Federasyonu Başkanlar Konseyi Toplantısı öncesi Başkan Boltaç’ı ziyaret etti.

ÇALIŞMALAR VE PROJELER MASAYA YATIRILDI

Başkan Ali Boltaç, belediye olarak Tarsus’ta gerçekleştirilen ve planlanan projeler hakkında MEİGDER üyeleriyle konuştu. Tarihin, turizmin ve sanatın kenti Tarsus’un potansiyelini artıracak çalışmalardan bahsetti. Başkan Boltaç, “Tarsus’un kalkınması ve daha yaşanabilir bir şehir haline gelmesi için gece gündüz çalışıyoruz. Bu süreçte basının desteği bizim için çok önemli.” dedi.

İNTERNET GAZETECİLİĞİNİN ÖNEMİ VURGULANDI

Cemiyet Başkanı A. Vahap Şehitoğlu ise internet gazeteciliğinin günümüzdeki önemine değindi. Ziyaretin sonunda Başkan Boltaç basın mensuplarına teşekkür etti. Boltaç, “Sizlerin ziyaretleri ve desteği bizim için çok kıymetli. Halkımızı bilgilendirme noktasında basının önemi büyük.”  diye ifade etti.

Continue Reading

Güncel

Akdeniz Gazeteciler Federasyonu (AGF) Yönetim Kurulu Mersin’de Toplandı

Published

on

Akdeniz Gazeteciler Federasyonu (AGF), yönetim kurul toplantısını Mersin’in Tarsus ilçesinde gerçekleştirdi. Mersin Büyükşehir Belediyesi Tarsus Gençlik Kampı’nda düzenlenen toplantıya, AGF Genel Başkanı ve Alanya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Gaye Coşkun başkanlık etti.

 

Toplantıya katılanlar arasında Mersin İnternet Gazetecileri Cemiyeti Derneği (MEİGDER) Başkanı A. Vahap Şehitoğlu, Hatay Gazeteciler Cemiyeti Başkanı ve AGF Genel Başkan Yardımcısı Nihat Mazmanoğlu, Burdur Gazeteciler Cemiyeti Başkanı ve AGF Genel Başkan Yardımcısı Kürşat Tuncel, Akdeniz Gazete Sahipleri Derneği Başkanı ve AGF Genel Saymanı Ahmet Duran Yenigün, AGF İkinci Başkanı ve Cebelibereket Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Ali Cihangir, AGF Genel Başkan Yardımcısı Arslan Deveboynu, Yönetim Kurulu Üyeleri İskenderun Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Diyap Atar, Ersin Şimşek, İlyas Bayraktar ve Sinan Çeviren de yer aldı.
Mesleki Sorunlar ve Eğitim Üzerine Görüşmeler
Toplantıda, gazetecilik mesleğinin mevcut sorunları detaylı bir şekilde ele alındı. Katılımcılar, her ilde yeni nesil gazetecilik eğitimi verilmesi konusunda fikir birliğine vardı. Bu eğitimlerin, gazetecilik mesleğinin kalitesini artırmak ve yeni nesil gazetecilerin daha donanımlı bir şekilde yetişmesini sağlamak amacıyla düzenleneceği belirtildi.
AGF Genel Başkanı Gaye Coşkun, gazetecilik mesleğinin zorluklarına değinerek, “Her geçen gün dijitalleşen dünyada, gazetecilik mesleğinin önemi daha da artmaktadır. Bu bağlamda, her ilde düzenlenecek gazetecilik eğitimleri ile meslektaşlarımızın bilgi ve becerilerini geliştirmeyi hedefliyoruz” dedi.
Mersin buluşmasına Güneydoğu Gazeteciler Federasyonu Genel Başkanı Mehmet Çelik ile toplantı sonrası görüş alışverişinde bulunuldu.
Toplantının ardından, katılımcılar Tarsus’un tarihi ve kültürel yerlerini ziyaret ederek, şehrin zengin kültürel mirasını keşfetme fırsatı buldu. AGF

Continue Reading

Güncel

Gazetecilerden Seçer’e Ziyaret

Published

on

Akdeniz Gazeteciler Federasyonu (AGF) Genel Başkanı ve Alanya Gazeteciler Cemiyeti (AGC) Başkanı Gaye Coşkun, Mersin İnternet Gazetecileri Cemiyeti Derneği (MEİGDER) Başkanı A. Vahap Şehitoğlu, Güneydoğu Anadolu Gazeteciler Federasyonu Genel Başkanı (GGF) Başkanı Mehmet Çelik ve 7 il ile 4 ilçeden kente gelen gazeteciler cemiyetlerinin başkanları, Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer’i ziyaret etti.


Ziyaret esnasında, 28-30 Haziran tarihlerinde Tarsus Gençlik Kampı’nda MEİGDER ev sahipliğinde düzenlenecek olan ‘Akdeniz Gazeteciler Federasyonu Başkanlar Konseyi Toplantısı’na ilişkin bilgiler paylaşıldı.
Ziyarette ayrıca, basına yapmış olduğu katkılardan dolayı Başkan Seçer’e teşekkür plaketi takdim edildi.
Gazeteciler, Seçer’e medyaya verdiği destekten dolayı memnuniyetlerini dile getirirken, Başkan Seçer de ziyaretlerinden dolayı konuk gazetecilere teşekkür etti.

Continue Reading

Güncel

Dünya Avşarlar Derneği’nden Mersin İl Jandarma Komutanlığına Ziyaret

Published

on

Dünya Avşarlar Derneği, 28 Haziran 2024 Cuma günü saat 11:00’de Mersin İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Ercan Atasoy’u makamında ziyaret etti. Ziyarete, basından sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Açık, Almanya sorumlusu Ahmet Kurt ve Türk dünyasından sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Serdar Güneş katıldı.

 

Ziyaret esnasında, çeşitli konularda değerlendirme ve bilgi alışverişinde bulunuldu. Mersin İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Ercan Atasoy, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek Dünya Avşarlar Derneği yönetimine teşekkür etti.

Dünya Avşarlar Derneği yönetimi, misafirperverliğinden dolayı Mersin İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Ercan Atasoy’a teşekkür ederek görevinde başarılar diledi.

Continue Reading

Çok Okunan