Connect with us

Güncel

Akdeniz Gazeteciler Federasyonu (AGF) Yönetim Kurulu Mersin’de Toplandı

Published

on

Akdeniz Gazeteciler Federasyonu (AGF), yönetim kurul toplantısını Mersin’in Tarsus ilçesinde gerçekleştirdi. Mersin Büyükşehir Belediyesi Tarsus Gençlik Kampı’nda düzenlenen toplantıya, AGF Genel Başkanı ve Alanya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Gaye Coşkun başkanlık etti.

 

Toplantıya katılanlar arasında Mersin İnternet Gazetecileri Cemiyeti Derneği (MEİGDER) Başkanı A. Vahap Şehitoğlu, Hatay Gazeteciler Cemiyeti Başkanı ve AGF Genel Başkan Yardımcısı Nihat Mazmanoğlu, Burdur Gazeteciler Cemiyeti Başkanı ve AGF Genel Başkan Yardımcısı Kürşat Tuncel, Akdeniz Gazete Sahipleri Derneği Başkanı ve AGF Genel Saymanı Ahmet Duran Yenigün, AGF İkinci Başkanı ve Cebelibereket Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Ali Cihangir, AGF Genel Başkan Yardımcısı Arslan Deveboynu, Yönetim Kurulu Üyeleri İskenderun Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Diyap Atar, Ersin Şimşek, İlyas Bayraktar ve Sinan Çeviren de yer aldı.
Mesleki Sorunlar ve Eğitim Üzerine Görüşmeler
Toplantıda, gazetecilik mesleğinin mevcut sorunları detaylı bir şekilde ele alındı. Katılımcılar, her ilde yeni nesil gazetecilik eğitimi verilmesi konusunda fikir birliğine vardı. Bu eğitimlerin, gazetecilik mesleğinin kalitesini artırmak ve yeni nesil gazetecilerin daha donanımlı bir şekilde yetişmesini sağlamak amacıyla düzenleneceği belirtildi.
AGF Genel Başkanı Gaye Coşkun, gazetecilik mesleğinin zorluklarına değinerek, “Her geçen gün dijitalleşen dünyada, gazetecilik mesleğinin önemi daha da artmaktadır. Bu bağlamda, her ilde düzenlenecek gazetecilik eğitimleri ile meslektaşlarımızın bilgi ve becerilerini geliştirmeyi hedefliyoruz” dedi.
Mersin buluşmasına Güneydoğu Gazeteciler Federasyonu Genel Başkanı Mehmet Çelik ile toplantı sonrası görüş alışverişinde bulunuldu.
Toplantının ardından, katılımcılar Tarsus’un tarihi ve kültürel yerlerini ziyaret ederek, şehrin zengin kültürel mirasını keşfetme fırsatı buldu. AGF

Continue Reading

Güncel

Gazeteciler Kapadokya’ya hayran kaldı

Published

on

 

Kültür ve Turizm Bakanlığı katkılarıyla,Anadolu Basın Buluşmaları Projesi kapsamında Nevşehir’de bir araya gelen Gazeteciler, organizasyonun ikinci gününde Kapadokya’nın eşsiz güzellikteki tarihi ve turistik yerlerini gezdi.
Hülya Bilen rehberliğinde sabah kahvaltısını Yeşilöz Köyü’nde bulunan Theodora Village House adlı tarihi otelde yapan Gazeteciler, otel sahibi Zafer Sağın ile kızı Aslı Sağın’dan yöre hakkında bilgi edindiler. Güneydoğu Anadolu, Ege ve Akdeniz Gazeteciler Federasyonlarının genel başkanları ve bölge cemiyet başkanlarından oluşan Gazeteci grubu, daha sonra bölgedeki kaya oyma kiliseler arasında en çok dikkat çeken ve 10 ila 12. yüzyıllar arasında yapıldığı tahmin edilen St. Theodora Kilisesi’ni gezerken, kilisenin muhteşem mimarisi karşısında adeta büyülendiler.
Avanos gezisi sırasında ise yeraltı çarşısında çamurdan çömlek yapımını izleyen ve uygulamalı olarak deneyimleyen Gazeteciler, burada yakınlarına ve sevdiklerine götürmek üzere hediyelik çömlek, kase, testi ve çeşitli eşyalar aldılar.
Harika bir konumda yer alan Keşlik Manastırı’nı gezme fırsatı da bulan basın mensupları, kendileriyle yakınen ilgilenen ve yaklaşık 1100 yıl önce 300 insanın yaşadığı tahmin edilen manastır hakkında detaylı bilgiler aktaran Cabir Coşkuner’in verdiği ziyafette, tandırda yapılan birbirinden leziz yöresel yemekleri tattılar.
Akşam Tulpar Otelde verilen Gala yemeğine Nevşehir Kültür ve Turizm İl Müdür Yardımcısı Ömer Nair, Ürgüp’te görev yapan gazeteciler katıldı. Yöresel yemeklerin yenildiği yemekte, Ürgüp’e has özel olarak hazırlanan testi kebabı sunumu yapıldı. Federasyon başkanları testileri kırdı. Kültür Müdür Yardımcısı Nair, Ürgüp ve Nevşehir’in tarihi ve kültürel değerli ve dünden bugüne tarihsel gelişimi hakkında bilgi verdi ve farklı bölgelerden gelen gazetecilerin Nevşehir’in tanıtımına katkı sağlayacağı inancını taşıdığını söyledi.
Güneydoğu Anadolu Gazeteciler Federasyonu Genel Başkanı ve Mardin Gazeteciler Derneği Başkanı Mehmet Çelik; buluşmada bölge turizmi ve ekonomik gelişimini masaya yatırdıklarını, gazetecilerin temel sorunlarını farklı bakış açılarıyla tartışıldığını söyledi.
Gazeteciler Nevşehir’de geçirdikleri 3 günün ardından illerine gitti.

Continue Reading

Güncel

Gazetecilerden Seçer’e Ziyaret

Published

on

Akdeniz Gazeteciler Federasyonu (AGF) Genel Başkanı ve Alanya Gazeteciler Cemiyeti (AGC) Başkanı Gaye Coşkun, Mersin İnternet Gazetecileri Cemiyeti Derneği (MEİGDER) Başkanı A. Vahap Şehitoğlu, Güneydoğu Anadolu Gazeteciler Federasyonu Genel Başkanı (GGF) Başkanı Mehmet Çelik ve 7 il ile 4 ilçeden kente gelen gazeteciler cemiyetlerinin başkanları, Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer’i ziyaret etti.


Ziyaret esnasında, 28-30 Haziran tarihlerinde Tarsus Gençlik Kampı’nda MEİGDER ev sahipliğinde düzenlenecek olan ‘Akdeniz Gazeteciler Federasyonu Başkanlar Konseyi Toplantısı’na ilişkin bilgiler paylaşıldı.
Ziyarette ayrıca, basına yapmış olduğu katkılardan dolayı Başkan Seçer’e teşekkür plaketi takdim edildi.
Gazeteciler, Seçer’e medyaya verdiği destekten dolayı memnuniyetlerini dile getirirken, Başkan Seçer de ziyaretlerinden dolayı konuk gazetecilere teşekkür etti.

Continue Reading

Güncel

Dünya Avşarlar Derneği’nden Mersin İl Jandarma Komutanlığına Ziyaret

Published

on

Dünya Avşarlar Derneği, 28 Haziran 2024 Cuma günü saat 11:00’de Mersin İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Ercan Atasoy’u makamında ziyaret etti. Ziyarete, basından sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Açık, Almanya sorumlusu Ahmet Kurt ve Türk dünyasından sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Serdar Güneş katıldı.

 

Ziyaret esnasında, çeşitli konularda değerlendirme ve bilgi alışverişinde bulunuldu. Mersin İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Ercan Atasoy, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek Dünya Avşarlar Derneği yönetimine teşekkür etti.

Dünya Avşarlar Derneği yönetimi, misafirperverliğinden dolayı Mersin İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Ercan Atasoy’a teşekkür ederek görevinde başarılar diledi.

Continue Reading

Çok Okunan