Connect with us

Manşet

Boşluk Hissi Neden Olur?  

Published

on

Boşluk hissi, boşluk duygusu, hissizlik ve tatmin veya doyum eksikliği ile karakterize edilen karmaşık ve genellikle üzücü bir duygusal durumdur. Çeşitli şekillerde ortaya çıkabilir ve farklı yaşam deneyimleri veya koşullar tarafından tetiklenebilir. İşte boşluk hissinin bazı yaygın yönleri: 

 

Klinik Psikolog Selin Erekli konu hakkında bilgiler verdi. Anlam Eksikliği: Boşluk genellikle kişinin hayatındaki anlamsızlık duygusuna eşlik eder. Hiçbir amaç veya yön yokmuş gibi hissettirebilir ve kişiyi başıboş bırakır.

Uyuşukluk: Boşluk, kişinin duygularından kopmuş hissedebileceği veya zevk ya da neşe yaşayamayacağı duygusal uyuşukluğa yol açabilir.

Yalnızlık: Başkalarından kopukluk ve anlamlı bağlantılar veya ilişkiler kurmada zorluk varmış gibi yalnız bir his olabilir.

Huzursuzluk: Bazı insanlar huzursuzluk yaşayabilir veya boşluğu doldurmak için sürekli bir şeyler arayabilir, bu da dürtüsel davranışlara veya bağımlılığa yol açabilir.

Varoluşsal Endişe: Boşluk, hayatın anlamı, ölümlülük ve varoluşun doğası hakkında varoluşsal sorularla ilişkilendirilebilir.

Depresyon ve Anksiyete: Boşluk duyguları genellikle depresyon ve anksiyete gibi zihinsel sağlık durumlarıyla bağlantılıdır. Bu durumların bir belirtisi olabilir veya onları daha da kötüleştirebilir.

İlişki Sorunları: Boşluk yaşayan kişiler, hissettikleri duygusal boşluğu başkalarının doldurmasını bekleyebileceklerinden ilişkilerinde zorlanabilirler.

Maddi Arayışlar: Bazı kişiler boşluğu maddi varlıklar, statü veya başarılarla doldurmaya çalışır, ancak bunların kalıcı bir tatmin sağlamadığını fark ederler.

Boşluk hissinin öznel olduğunu ve nedenleri ile tezahürlerinin kişiden kişiye değişebileceğini unutmamak önemlidir. Belirli bir yaşam olayına verilen geçici bir tepki ya da daha kronik ve yaygın bir duygusal durum olabilir.

Continue Reading

Manşet

Yücel Ceylan Mersin İnternet Gazetecileri Cemiyetini ziyaret etti

Published

on

CHP örgüt tabanından gelen ve Çocuk istismar ve ihmalinin önlenmesi amacıyla Mersin’de kurdukları UCİM’le Türkiye genelinde isim yapan iş insanı Yücel Ceylan, Yenişehir Belediye Başkan aday adaylığı için yoğun bir tempoyla çalışmalarını sürdürüyor.

CHP örgüt tabanından gelen ve Çocuk istismar ve ihmalinin önlenmesi amacıyla Mersin’de kurdukları UCİM’le Türkiye genelinde isim yapan iş insanı Yücel Ceylan, Yenişehir Belediye Başkan aday adaylığı için yoğun bir tempoyla çalışmalarını sürdürüyor.

Yücel Ceylan, Mersin İnternet Gazeteciler Cemiyetini ziyaret ederek, Cemiyet Başkanı A.Vahap Şehitoğlu ve yönetim kurulu üyelerine aday adaylığı hakkında açıklamalarda bulundu.

Ceylan, “Yenişehir’de Farkındalık Zamanı’ mottosuyla hazırladığı ve Yenişehir Belediye Başkanı seçilirse yapacağı projelerini anlatıldığı kitapçığı, gazetecilere verdi.

Ceylan yapması gerekenlerin dışında UCİM Terapi ve Eğitim Köyü kurulmasını ile Danışma Ofisi ve Sosyal Kafe projelerini  çok önemsediğini söyledi.

MEİGDER Yönetim Kurulu Başkanı A. Vahap Şehitoğlu, Başkan Yücel’e ziyaretinden dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirerek teşekkür etti.   

YÜCEL CEYLAN KİMDİR?

1962 yılında Erzurum ili Hınıs ilçesinde memur bir babanın, okuryazar olmayan bir annenin 12 çocuğundan biri olarak dünyaya geldi. 1969 yılında Mersin’e göç eden Ceylan, ailesinin ve ülkenin içerisinde bulunduğu ekonomik sıkıntı ile yaşayan tüm Anadolu halkının yaşam koşullarının çok zor olduğunun farkındaydı.

Küçük yaşta eğitim ve iş hayatını birlikte yürütmeye çalışan Ceylan, bir süreçten sonra gündüz iş hayatını gece eğitim hayatını devam ettirdi. Emekçi ve demokrat bir babaya sahip olan Ceylan, zor koşulların doğurduğu azim ve mücadele ile yaşamını şekillendirdi. Kuruluşundan beri ailece Cumhuriyet Halk Partili olan Yücel Ceylan, otuzlu yaşların sonlarına doğru hedeflediği ekonomik gücü elde ettikten sonra ailesinin ve ülkesinin yaşadığı ekonomik sıkıntıları çözeceğine inandığı Cumhuriyet Halk Partisi’nde aktif siyasi hayatına başladı. İki dönem Yenişehir Belediye Meclis üyeliği, 24. dönem Milletvekili aday adaylığı ve 2014 ve 2019 yılı Yenişehir Belediye Başkanlığına aday adayı oldu.

Ceylan, ülkenin kanayan yarası olan çocuk istismarını önlemek adına 2017 yılında Saadet Özkan ile birlikte Genel Merkezi Mersin Yenişehir’de, 81 ilde yapılanmış, her bölgede 14 önleme merkezi bulunan, 200 bini aşkın üyesi olan (UCIM) Saadet Öğretmen Çocuk İstismarı ile Mücadele Derneğini kurdu.

Halen Derneğin Genel Başkan Yardımcılığı görevini sürdürmektedir.

Serbest ticaretle uğraşan Ceylan, evli ve iki çocuk babası, Atatürk Üniversitesi Halkla İlişkiler mezunudur.

UCİM VE YÜCEL CEYLAN

Derneğin amacı bireyin doğum öncesinden başlayarak tüm gelişim evrelerinde sağlıklı bir biçimde yetiştirmesini sağlamak; her nevi fiziksel, duygusal ve cinsel istismar ile her türlü ihmalden korumak ve önlemek için: “Çocuk istismar ve ihmali” ile ilgili.

-Bilimsel yöntemlerle ilgili bilgi elde etmek ve üretmek,

-Çocuk istismar ve ihmalinin önlenmesi ile ilgili bilgileri yaymak,

-Çocukla ilgili alanlarda çalışanların bilgilerini ve deneyimlerini birbirlerine iletebileceği ortamı sağlamak,

-Gerektiğinde çocukla ilgili alanlarda çalışanlara çocuk istismarı ve ihmalinin önlenmesi ve danışmanlığının yapılması,

-Çocuk istismarı ile ilgili açılan, açılacak ve devam eden her türlü şikayet, dava ya da hukuki iş ve işlemlerde istismar mağduru ve çocuklara hukuki yardım sağlamak, dava ve işlerini takip etmek, yardım ve destek olmak.

Yücel Ceylan 81 ilde faaliyet gösteren UCIM derneğinin başından bu yana aktif çalışmaları sürdürüp, hukuki ve rehabilitasyon anlamda birçok desteği devam ettirmektedir.

Continue Reading

Güncel

Göher Şahin, Mersin’deki internet gazetecileriyle buluştu

Published

on

Geçtiğimiz hafta düzenlediği açık hava toplantısıyla CHP’den Yenişehir Belediye Başkan Aday Adaylığını açıklayan Göher Şahin, Mersin İnternet Gazetecileri Derneği’ni (MEİGDER) ziyaret etti. Ziyarette Şahin’i MEİGDER Başkanı A. Vahap Şehitoğlu ile Yönetim Kurulu üyeleri karşıladı. Ziyarette belediyecilik geçmişiyle ilgili bilgiler veren Şahin, 1988 yılında ziraat mühendisi olarak mezun olduğunu söyledi.


Mezuniyetten çok kısa bir süre sonra, 1 Mart 1990’da, Mersin Belediyesi Park Bahçeler Müdürlüğü’nde mühendis olarak göreve başladığını anlatan Şahin, bu dönemde birçok park kurup fidanlık yaptıklarını belirterek, “Daha sonra Park Bahçeler Müdür Yardımcılığına getirildim. 1994’de Mersin Büyükşehir ilan edilince ben de Yenişehir ilçe Belediyesine geçtim. 1994-2010 yılları arasında Yenişehir Belediyesi’nde Park Bahçeler Müdürü oldum.  Burada birçok kez ilklere imza attık. 2010 yılında sınava girerek Yenişehir Belediyesi Fen İşleri Müdürü oldum. 2015 yılına kadar bu görevde kaldım. Bu dönemde Atatürk Kültür Merkezi, AMETEM, Kadın Sığınma Evi, Anaokulu, Yenişehir İlçe Emniyet Müdürlüğü’nü kentimize kazandırdık. Mersin’in ilk kadın belediye başkanının heykelini yapıp adını taşıyan parkı kurduk ve açılışında Müfide İlhan’ı getirdik. Bir kadın olarak bundan gurur duyuyorum” diye konuştu.
YENİŞEHİR BELEDİYESİ ŞAHİN’İN DÖNEMİNDE E-DEVLET’E ENTEGRE OLDU
2015-2019 yılları arasında ise Yenişehir Belediyesi’nde Bilgi İşlem Müdürü olduğunu aktaran Şahin, o dönem de yine bir ilke imza atarak e-imza ve e-devlet entegrasyonunu birçok belediyeden önce kendi belediyelerine kazandırdıklarına dikkat çekti. Bu dönemde belediye ile işi olan bir vatandaşın 10’na yakın sicil numarasına sahip olduğunu, yaptıkları çalışmalarla bunları bir araya toplayıp tek sicile düşürdüklerini ifade eden Şahin, “Bu hem vatandaş hem de belediye için çok önemli bir uygulama idi. Her şeyden önce zaman tasarrufu sağlıyordu ve belediyeye gelir getirici bir program oldu” dedi.
“YENİŞEHİR’İ ÇOK İYİ TANIYORUM”
2019’da ise Mersin Büyükşehir Belediyesi Park ve Bahçeler Daire Başkanlığına getirildiğini belirten  Göher Şahin, konuşmasının devamında şunları kaydetti: “Bu görevimde 4 yıl kalarak bu yıl içinde emekli oldum. Ancak ben işimi çok seven ve yaparken de heyecan duyan biriyim. Belediyeciliğe hakimim. Bu birikimimi kullanmak amacıyla başkan olmaya karar verdim. Neden Yenişehir’i seçtiğime gelince. Bu sorunun cevabı çok basit, çünkü 1994-2019 yılları arasında yani tam 25 yıl Yenişehir’e hizmet ettim. Yenişehir’in neresinde hangi park var, neresinde kaç ağaç var hepsini bilirim. Altyapısını, üst yapısını bilirim. Yenişehir’deki 32 mahalle muhtarlarının hepsini tanırım. Burada yaşayan vatandaşın çoğuyla sohbetim var. Sonuç olarak en iyi bildiğim yerde çok daha iyi hizmet verebileceğimi, en iyi tanıdığım yerde insanlarla daha rahat iletişim kurabileceğimi düşündüğüm için Yenişehir’i tercih ettim. Belediye başkanlığı halka dokunmaktır. En iyi bildiğim yerde halka dokunmak için Yenişehir’i istiyorum.” Şahin, son olarak ezber bozan bir Yenişehir’i dünyaya tanıtacaklarını sözlerine ekledi. MEİGDER Başkanı Şehitoğlu ise ziyaretten dolayı Şahin’e teşekkür ederek çıktığı bu yolda başarılar diledi.

Continue Reading

Güncel

Akdenizin İyilik elçisi Zafer Şahin Özturan Aday Adaylığını açıkladı

Published

on

Mersin Büyükşehir Belediye Meclis üyesi de olan Zafer Şahin Özturan, Adaylık başvuru dilekçesini, yaklaşık 2 bin kişinin katılımı ile AK Parti Akdeniz İlçe Başkanı Mehmet Ali Can’a verdi.

Şahin’den sevgi seli içinde adaylık açıklaması

Akdeniz İlçe Başkanlığı önünde, kendini yalnız bırakmayan coşkulu kalabalığın oluşturduğu miting gibi açık hava toplantısında konuşan Özturan, “Halka hizmet, hakka hizmet anlayışı İle çıktığımız bu yolculuğumuzda beni yalnız bırakmadığınız için, siz hemşerilerimden, dostlarımdan Allah razı olsun. Beni mutlu ettiniz’ diyerek teşekkür etti.

Başkan adayı Özturan, konuşmasını şöyle sürdürdü: “Akdeniz’de büyümüş, sizin içinizde yetişmiş, iyi günde kötü günde acı tatlı günde her şeyim olan sizlerin arasında olduğum için Rabbime şükürler olsun. AK Parti kurulduğu günden beri Rabbim bana Recep Tayyip Erdoğan’la beraber yol yürümeyi nasip etti.

Rabbime ne kadar şükretsem azdır. Bu davanın Gençlik Kollarından başlayıp, İlçe Başkanlığına kadar gelmiş genç bir kardeşiniz olarak bugünde Belediye meclisinde sizlerin huzurunda siyaset yapıyorum.

Siyaset, güvendir, sadakattir, liyakattır. Hep bu yolda yürüyeceğim. İşte bunun karşılığını bugün sizleri karşımda bularak görüyorum.

Akdeniz’in yıllarca siyasetini yaptım. 65 mahalenin hepsinde gece gündüz, sizlerle oldum. Hiç birinizi ayırt etmeden hizmetinizde oldum. Sadece insani değerlere nasıl sahip çıkarım diye onun derdine oldum, asla siyaset yapmadım. Çünkü Recep Tayyip Erdoğan demek: Herkesi kucaklamak demektir. AK Parti siyaseti, hizmet siyasetidir. Kardeşlik siyasetidir. Birlik siyasetidir. İşte bugün burada sizinle beraberim. İnanın sizlerin sevgisinden çok duygulandım, çok duygulandım…”

Akdeniz Belediye Başkan Aday Adayı Zafer Şahin Özturan, konuşmasının devamında Akdeniz belediyesini nasıl yöneteceklerini de anlattı.

‘Ektiğini biçen’ Akdeniz Belediye Başkan Aday Adayı Zafer Şahin Özturan, AK Parti Mersin örgütü içinde, Başkanlığa en güçlü aday olarak siyasi kulislerde anılıyor!

Continue Reading

Çok Okunan