Connect with us

Yaşam

Adıyamanlı Hacı Sarıdoğan’dan gazetecilere çiğköfte şov

Published

on

Mersin Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı Tarsus Gençlik Kampı’nda düzenlenen toplantıya, AGF Genel Başkanı ve Alanya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Gaye Coşkun başkanlık etti.

Başkanlar toplantıdayken çocukları da kano etkinliğine katılarak eğlenceli anlar yaşadı. Günün sonuna ise çiğköfte şov damga vurdu.

Çeşitli etkinliklerle zenginleştirilen bu buluşma, çiğköfte şov ile taçlandırıldı. Mersin Adıyamanlılar İl ve İlçeleri Derneği ve Kültür Vakfı Başkanı Hacı Sarıdoğan, yaklaşık yüz kişilik çiğköfte yaptı. Saatler süren çiğköfte yapımının ardından konuk gazetecilere ikramda bulunuldu. Hacı Sarıdoğan’ın yaptığı çiğköfte, etkinliğe katılan gazeteciler tarafından büyük beğeni topladı.

Tepsideki çiğköfteye ‘AGF’ yazan Sarıdoğan bu anı AGF Genel Başkanı Gaye Coşkun ve Mersin İnternet Gazetecileri Cemiyeti Başkanı A. Vahap Şehitoğlu ile fotoğraf çektirerek ölümsüzleştirdi. Gece sonunda gazeteciler, DJ eşliğinde gönüllerince eğlendi.

 

Continue Reading

Yaşam

Mersin’in tanınmış aileleri görkemli düğünde buluştu 

Published

on

Mersin’in sevilen iş insanlarından Kasım Küçükköse’nin oğlu Dr. Mehmet Küçükköse, Hasan Ülnay’ın öğretmen kızı Tuğba Ülnay ile hayatını birleştirdi.

Bu özel gün, Mersin Kırçiçeği Garden Kır Düğün Salonu’nda düzenlenen görkemli bir düğünle kutlandı.
Düğün törenine, Mersin’in önde gelen iş insanları ve ailelerin yakın dostları olmak üzere çok sayıda davetli katıldı. Her iki ailenin mutluluğuna ortak olan misafirler, keyifli anlar yaşadı. Düğün törenine katılan davetliler, çiftin mutluluğunu paylaşmanın yanı sıra, Kasım Küçükköse ve Hasan Ülnay ailelerine de tebriklerini iletti. Göz kamaştıran dekorasyon ve romantik atmosfer, bu özel günün anılarını daha da unutulmaz kıldı.
Düğünde Dr. Mehmet Küçükköse ve Tuğba Ülnay’ın mutlulukları gözlerinden okunurken genç çiftin romantik dansı, davetliler tarafından büyük bir ilgi ve beğeniyle izlendi. Düğün, gecenin ilerleyen saatlerine kadar devam etti. Konuklar, canlı müzik eşliğinde doyasıya eğlenip ve çiftin bu mutlu gününe şahitlik etmenin keyfini yaşadı. Düğün pastasının kesilmesi ve geleneksel adetlerin yerine getirilmesiyle, geceye dair hatıralar ölümsüzleştirildi.
İlkhaberajansı olarak Mehmet Küçükköse ve Tuğba Ülnay’a bir ömür boyu mutluluklar diler, bu güzel birlikteliğin, her iki aile için de hayırlı ve uğurlu olmasını dileriz.

Continue Reading

Yaşam

Tarsus Gençlik Kampı’nda memnuniyetle hizmet var

Published

on

Doğayla iç içe ve mükemmel konumu ile konuklarını büyüleyen Tarsus Gençlik Kampı’nda memnuniyetle hizmet devam ediyor.
Mersin Büyükşehir Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Daire Başkanlığına bağlı Tarsus Gençlik Kampı, Tufan Dokucu sorumluluğundaki 30 personeli ile konuklarına unutulmaz anlar yaşatmak için canla başla çalışıyor.
Akdeniz Gazeteciler Federasyonu’nun 28-30 Haziran tarihleri arasında yapılan ve Güneydoğu Gazeteciler Federasyonu Başkan ve yönetiminin de katıldığı Mersin buluşmasına evsahipliği yapan Tarsus Gençlik Kampı, çalışkan, cana yakın ve güler yüzlü personeli ile gazeteci konuklarından tam not aldı.

 

Etkinlik boyunca konuklarla yakınen ilgilenen Tufan Dokucu önderliğindeki personel, geç saatlere kadar süren eğlenceli etkinlikte adeta arı gibi çalışarak alkış topladı.
Mersin İnternet Gazetecileri Cemiyet Başkanı A. Vahap Şehitoğlu, başta Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer olmak üzere Kadın ve Aile Hizmetleri Daire Başkanı Şerife Hasoğlu Dokucu ile kamp sorumlusu Tufan Dokucu ve personeline gösterdikleri konukseverlik için minnettar olduğunu dile getirerek, “Beklentilerimizin de üzerinde mükemmel bir ortamda yakın ilgi ile karşılandık. İl dışından gelen misafirlerimiz bile bu ilgi karşısında şaşkınlıklarını gizleyemedi. Bu nedenle emeği geçenlere bir kez daha teşekkür ederim” diye konuştu.

Continue Reading

Yaşam

Mersin’de Bir Yasak Aşk İddiası

Published

on

Türkiye’de kadına şiddete hayır diyoruz fakat gün geçmiyor ki kadına şiddete hayır derken bir kadinin başka bir kadına yapmış olduğu psikolojik şiddete de ne ad verilir?

Bir adamın evliyken, başka bir kadınla yasak ilişki yaşaması ve bu ilişkide, önce annesi sonra kızıyla münasebette olmasına ne ad verilir? Bu bir iddia ama eğer doğruysa akıllara durgunluk getiren bir olay..

Soruyorum size? Kadına şiddete hayır derken, peki kadının kadına şiddetinin farkında mıyız?

Geçtiğimiz günlerde Mersin’in, akıllara durgunluk getiren bir olayla karşı karşıya geldiği iddia ediliyor.

Bebek katilleri aramızda mı? Anne karnında, ultrasyon görüntülerinden de yola çıkarak hemen hemen 5 aylık olan bebeğe hastane ortamında şok vererek kalbini durdurma iddiasıyla bebeği öldüren Doktor M. Ş. eğer bu iddialar doğruysa, nasıl bir vicdana sahiptir? Ve bundan önce de başka bebekleri katletti mi?

Evli ve bir çocuk babası olan İ. A., karısının kız arkadaşı H. E. ve kız arkadaşının annesi E. E. 2 yıl boyunca yasak ilişki yaşadığı, iki sene boyunca karısının kız arkadaşının önce annesi E. E. ile birlikte olan ve ardından kızı H. E. ile birlikte olmaya başlayan İ. A’nın genç kadını hamile bıraktığı, iddia ediliyor.

Bu iddialara göre;

İ. A’nın eşi bize yollamış olduğu Whatsapp görüntüleriyle. bu iki kadınla yaşadığı ilişkiyi inkar etmediğini açıkladı. Söz konusu whatsapp görüntüleri bizde mevcuttur.

Yaklaşık iki yıl süren ilişki sonrasında;

Yasak ilişki yaşadığı genç kadının karnında ki bebeği 4, 5 aylık oluyor ve sevgilisiyle birlikte çocuğu doğurma ma kararı alıyorlar.

Ardından hastaneye gidip Doktor M, Ş, ile anlaşıyorlar, Bunun üzerine Doktor anne karnında ki çocuğa şok vererek kalbini durduruyor.

Bu işlemden sonra hamile kadının evine Ebe gidiyor ve evde steril olmayan ortamda kalbini durdurduğu bebeği suni doğumla alıyor.

Genç kadının, daha sonra yasak ilişki yaşadığı adamla birlikte bebeğin cesedini otoban kenarında biryere gömdükleri yine başka bir iddialar arasında.

Bu duruma birebir şahit olduğunu iddia eden adamın eşi, bize kendisinin karşılaştığı ve eşinin sevgilisi tarafından kendisine şiddetle alâkalı bilgileri ve görüntüleri gönderdi.

Bu bilgiler çercevesinde M. isimli kadının kocasının yasak ilişki yaşadığı kadından piskolojik şiddet gördüğü de görüntü ve mesaj kayıtlarıyla iddialar içinde.

Biz de bunu bir iddia olarak kabul ediyor, adli makamlarca toplumun değerlerinin korunması amacıyla konunun derin bir şekilde araştırılmasının yapılacağına ve sonucunda suçluların adalete teslim edileceğine inanıyoruz.

Not: Bu iddialardan gazetemiz mesul değildir, bu haber söz konusu iddiayı mail ve telefonlarımız aracılığıyla bizlere ulaştıran mağdur olduğunu dile getirenlere aittir. Bizler, eğer bir insanlık suçu işlenmişse, Haberi yetkililere buradan duyurmakla mesulüz.

Kaynak: İnternational Hayat Haber

Continue Reading

Çok Okunan